Resultat

Inofficiell Rallylydnadstävling

Härlig dag vi fick på klubben- perfekt väder på morgonen som övergick till sol!
Vi har idag en klubbmästare Anette Elg med Stella, de knep dessutom 1:a pris totalt i tävlingen.

DSCF4271

Anette o Stella

Maggie Svensson med Nova på 2:a plats

DSCF4223

 

Lina Mattsson med Mixa på 3:e plats

DSCF4204

Bra jobbat🏆🏆🏆🏆🏆🏆 stort grattis till medaljörerna.
Fantastiskt hela 9 startade i RLN och samtliga enormt duktiga ekipage som kämpade hela vägen igenom banan. Ett ekipage startade i RLF och fick otroligt bra poäng, jag hoppas vi kan göra detta till en ny tradition av Rallylydnadstävling 😀

Dela / Skriv ut / Maila
Share on FacebookPrint this pageEmail this to someone

Allmänlydnadsklass

1. Ulla Hellström   Vicky       109

2. Daisy Kvick         Diezel        98

Lydnadsklass 1

1. Martina Carlsson         Smilla             172

2. Christina Egermark   Arrax              153

Stort grattis till

klubbmästare 2013 Martina Carlsson o Smilla   

Domare Bengt Larsson

Tävlingsledare Helena Lindhe

Dela / Skriv ut / Maila
Share on FacebookPrint this pageEmail this to someone

Ing-Marie Törnros var i helgen i Tibro och tävlade med Uno och Isa.

Det blev en 11 plats i agilityklassen med Isa utav 37 startande och i en klass hamnade dom precis utanför placering.

Marléne och Solita var i augusti i Kungsbacka  och tog hem segern i en klass och  även i Bjuv blev det en vinst utav 50 startande..

Dela / Skriv ut / Maila
Share on FacebookPrint this pageEmail this to someone

42 starter blev det i 2012 års träningstävling i agility. Tälvande från Lysekil  i söder till Strömstad  i norr.

Resultat.

Agility

small

1. Helen  med Natasja

2. Danielle  med  Nils

3. Eva med Vilma

Medium

1. Ellen med Alice

2. Annnika med Troppy

3. Anna med Ringo

Hoppklass

Small

1. Eva med Vilma

2. Helen med Roxy

3. Eva med Amy

4. Lena med Windy

Medium

1. Anna med Ringo

Large

Hanna med Puzzel

Dela / Skriv ut / Maila
Share on FacebookPrint this pageEmail this to someone

Klass 1

1. Laila Johannesson  Lass                                           194 poäng

2. Britt-marie Berg Oraja                                               186

3. Glenn Johansson   Blenda                                        172

4. Elisabeth Lund      Signe                                            146

5. Bo Karlsson            Simzon                                         128

Klass 2.

1. Line Sandstedt   Havtornets Rossigela               192

2. Marléne Allebring  Solita                                         173

3. Mette Krogh     Mio                                                      152

Klass 3.

1. Öivin Nilsen          Charlie                                            278

Dela / Skriv ut / Maila
Share on FacebookPrint this pageEmail this to someone